OKOLÍ

Český Krumlov

 

Nejvýznamnější památkou nedaleko pensionu je jen 4 km vzdálený Český Krumlov, druhý největší hradní

a zámecký komplex v České republice zapsaný na seznamu UNESCO. Státní hrad a zámek pocházející ze 14. století patří mezi nejvýznamnější památky střední Evropy.

Lipenské jezero

 

Je vzdáleno 20 km, je to největší vodní plocha v ČR a je nazýváno jihočeským mořem. Příjemné chvíle můžete strávit v aquaparku areálu Marina-Lipno nebo ve wellness centru ve Frymburku.

Rožmberk

 

Jeden z nejstarších hradů jižních Čech, postavený Vítkovci v polovině

13. století. Tento nádherný hrad hledejte na vysoké skále, v lesnatém údolí. Hrad Rožmberk dominuje okolí nad zákruty řeky Vltavy v nadmořské výšce 540 metrů.

Plavecký stadion

 

Pouhých 10 minut chůze se nachází přírodní koupaliště, sauna a krytý bazén vybavený unikátní technologií  dosolování vody, která má blahodárné účinky.

České Budějovice

České Budějovice jsou častým cílem turistů pro mnoho cenných historických památek, mezi které patří např. Náměstí Přemysla Otakara II., barokní Samsonova kašna, Černá věž ..

Hluboká nad Vltavou

 

Oslnivý pohádkový zámek se tyčí nad řekou Vltavou, nedaleko Českých Budějovic. V blízkosti zámku je

i zoologická zahrada, kterou ocení hlavně děti.

Klášter Zlatá Koruna

 

Cisterciácký klášter nechal v údolí Vltavy ve 13. století postavit Přemysl Otakar II. V současnosti je Zlatá Koruna národní kulturní památkou. Vedle nádherného kláštera rozhodně za prohlídku stojí i rajský dvůr olemovaný křížovou chodbou

Rozhledna na Kleti

 

Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa , který je součástí Šumavského podhůří. Leží 6km od Českého Krumlova a můžete se na ní dostat pěšky, vyjet na kole či se nechat vyvézt lanovkou. Na vrcholu se nachází nejstarší kamenná rozhledna v Čechách.

Holašovice

 

Jihočeská vesnice Holašovice, která je od roku 1998 zapsaná na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury z 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko