Pension Regina

Odpočinek ve Větřní u Českého Krumlova

Pár minut od pensionu

Český Krumlov

 

Nejvýznamnější památkou nedaleko pensionu je jen 4 km vzdálený Český Krumlov, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice zapsaný na seznamu UNESCO. Státní hrad a zámek pocházející ze 14. století patří mezi nejvýznamnější památky střední Evropy.

Venkovní i vnitřní

Plavecký bazén

 

Pouhých 10 minut chůze se nachází přírodní koupaliště, sauna a krytý bazén vybavený unikátní technologií dosolování vody, která má blahodárné účinky.

Trochu nejen z historie

Rožmberk

 

Jeden z nejstarších hradů jižních Čech, postavený Vítkovci v polovině 13. století. Tento nádherný hrad hledejte na vysoké skále v lesnatém údolí. Hrad Rožmberk dominuje okolí nad kroutícím se korytem řeky Vltavy v nadmořské výšce 540 metrů.

Další koupání v přehradě

Lipenské jezero

 

Je vzdáleno 20 km, je to největší vodní plocha v ČR a je nazýváno jihočeským mořem. Příjemné chvíle můžete strávit v aquaparku areálu Marina-Lipno nebo ve wellness centru ve Frymburku.

Národní kulturní památka

Klášter Zlatá Koruna

 

Cisterciácký klášter nechal v údolí Vltavy ve 13. století postavit Přemysl Otakar II. V současnosti je Zlatá Koruna národní kulturní památkou. Vedle nádherného kláštera rozhodně za prohlídku stojí i rajský dvůr olemovaný křížovou chodbou.

Šumavské podhůří

Rozhledna na Kleti

 

Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa, který je součástí Šumavského podhůří. Leží 6km od Českého Krumlova a můžete se na ní dostat pěšky, vyjet na kole či se nechat vyvézt lanovkou. Na vrcholu se nachází nejstarší kamenná rozhledna v Čechách.

Národní kulturní památka

České Budějovice

 

​České Budějovice jsou častým cílem turistů pro mnoho cenných historických památek, mezi které patří např. Náměstí Přemysla Otakara II., barokní Samsonova kašna nebo Černá věž.

Další koupání v přehradě

Hluboká nad Vltavou

 

Oslnivý pohádkový zámek se tyčí nad řekou Vltavou, nedaleko Českých Budějovic. V blízkosti zámku je i zoologická zahrada, kterou ocení hlavně děti.

Národní kulturní památka

Holašovice

 

​Jihočeská vesnice Holašovice, která je od roku 1998 zapsaná na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury z 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.